Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga! Od jutra zmiany na Matuszczyka - Powiat Wodzisławski

Uwaga! Od jutra zmiany na Matuszczyka

Jak zapowiada wykonawca odpowiedzialny za modernizację ul. Franciszka Matuszczyka w Wodzisławiu Śl. od jutra, tj. środy 26 kwietnia, planowane jest czasowe wprowadzenie zmienionej organizacji ruchu na remontowanej drodze.

Zmiana będzie polegać na wyłączeniu z ruchu jezdni od strony osiedla XXX – lecia PRL. Ruch dwukierunkowy będzie odbywał się wyłącznie drugą jezdnią. Wjazd na osiedle zostanie jednak utrzymany. Jednocześnie na całym odcinku wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie dopuszczalnej prędkości.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do nowego oznakowania.

Przypominamy, że inwestorem odpowiedzialnym za realizację przedsięwzięcia jest Miasto Wodzisław Śl. Udział finansowy w zadaniu ma też jednak Powiat Wodzisławski, który zabezpieczył na pomoc finansową dla miasta kwotę 2 mln zł.