Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga. Możliwe utrudnienia na Czyżowickiej w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Uwaga. Możliwe utrudnienia na Czyżowickiej w Wodzisławiu Śląskim

Z powodu gwarancyjnej naprawy drogi przez około tydzień możliwe są utrudnienia na ulicy Czyżowickiej w Wodzisławiu Śląskim.

Od dzisiaj, tj. poniedziałku 12 października, kierowcy poruszający się ul. Czyżowicką w Wodzisławiu Śl. muszą  liczyć się z utrudnieniami. Wszystko za sprawą gwarancyjnych napraw drogi, jakie realizowane są w celu usunięcia deformacji jezdni, które w ostatnich miesiącach ujawniły się na drodze. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne roboty powinny zostać zakończone w ciągu najbliższego tygodnia.

Przypomnijmy, że modernizacja ul. Czyżowickiej realizowana była w ramach wartego ok. 15,5 mln zł projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach RPO WSl 2007 – 2013, mającego na celu przebudowę dróg prowadzących do stref inwestycyjnych w Wodzisławiu Śl. i w Czyżowicach oraz odciążających DW933. W jej ramach gruntownie przebudowano również ul. Olszyny i część ul. Oraczy w Wodzisławiu Śl. oraz ul. Nową i Wodzisławską w Czyżowicach. Inwestycja została zakończona w 2012 r., lecz w ciągu kilku minionych miesiący na jezdni pojawiły się uszkodzenia i deformacje. Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. zwrócił się więc do wykonawcy tej inwestycji o wykonanie naprawy w ramach gwarancji.

Zakończyła się natomiast główna część remontu ostatniego odcinka ul. Skrzyszowskiej. Wprawdzie kierowcy mogą się jeszcze natknąć na drogowców wykonujących prace porządkowe, ale największe utrudnienia dobiegły już kończy.