Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. na praktykach w Irlandii Płn. - Powiat Wodzisławski

Dziewiętnastu uczniów wodzisławskiego ZST na początku listopada rozpoczęło czterotygodniową praktykę zawodową w Irlandii Północnej. Młodzież z klas informatycznych przebywa w Derry pod opieką North West Academy.

Uczniowie odbywają praktyki w zakładach pracy, serwisach komputerowych, sklepach oraz na uczelniach. Uczestniczą w kursach szkoły językowej, doskonaląc umiejętności lingwistyczne. Poznają także realia rynku pracy oraz zwiedzają Irlandię Północną, m.in. wybrzeża Atlantyku oraz Belfast, w którym zbudowano Titanica.

Wyjazd jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w historii wodzisławskiej „Budowlanki” i odbywa się w ramach projektu Leonardo da Vinci pt. „Zagraniczne staże zawodowe dla uczniów klas informatycznych szansą na europejskim rynku pracy”.