Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Teatr nie jedno ma imię - Powiat Wodzisławski

Teatr nie jedno ma imię

Już 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się przegląd teatrów osób niepełnosprawnych „Para buch-teatr w ruch”. Jest to projekt, którego celem jest odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń.

„Para-buch, teatr w ruch” to okazja do spotkania ludzi, którzy kochają teatr i lubią tworzyć teatralną przestrzeń. Został on przygotowany z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat innych artystów.

Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym  potrzebom osób niepełnosprawnych takim jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy też sukces i uznanie. Celem projektu jest również integracja środowiska amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych w obszarze działań kulturalnych, jak i wzrost umiejętności komunikacyjnych.

Przedsięwzięcie to zostało opracowane z myślą o zespołach teatralnych działających przy specjalnych ośrodkach, szkołach, domach kultury, przy warsztatach terapii zajęciowej, czy związkach osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo.
W tym roku to niezwykle wydarzenie odbędzie się 30 października. Dla uczestników przeglądu, dzięki dofinansowaniu z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, przygotowanych zostało sporo atrakcji: warsztaty bębniarskie, ruchowe oraz plastyczne. Jako gość specjalny zaśpiewa laureat festiwalu „Zaczarowana Piosenka”.

Zgłoszenia można przesyłać do 18 października br.

Regulamin – pobierz
Karta uczestnictwa – pobierz