Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szermierz z Radlina Mistrzem Europy! - Powiat Wodzisławski

Szermierz z Radlina Mistrzem Europy!

Złoty medal Mistrzostw Europy Kadetów w szpadzie dla Daniela Marcola, zawodnika Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”.

Marcol po złoto sięgnął w drużynie. Zawodnik Towarzystwa Szermierczego „Górnik Radlin”, tytuł najlepszych w Europie, zdobył razem z Maciejem Bielec (Szpada Wrocław), Piotrem Kapała (Kosynier Gliwice) i Wojciechem Lubieniecki (PTG „Sokół Mielec”).

Reprezentacja Polski wygrała cztery mecze. W 1/8  turnieju pokonali wysoko reprezentację Norwegii (45:30). W ćwierćfinale pokonali reprezentację Niemiec  (44:39). W półfinale zwyciężyli faworytów turnieju – drużynę Węgier również wynikiem 44:39. Finał z reprezentacją Włoch miał dramatyczny przebieg, jednak ostatnie słowo należało do biało-czerwonych, którzy zwyciężyli renomowanego przeciwnika 45:43.

Daniel Marcol,  podopieczny trenera Krzysztofa Urbańskiego, był kluczowym zawodnikiem naszej drużyny. Wystąpił we wszystkich czterech meczach i stoczył 10 pojedynków, z których 7 zakończyło się jego zwycięstwem, 2 remisem i tylko raz schodził z planszy pokonany. Zanotował najlepszy bilans trafień wśród naszych reprezentantów.

Bardzo udanie wystartował w turnieju indywidualnym. Jako najlepszy z czwórki Polaków zajął 15 miejsce. W turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy Kadetów wystartowało 87 zawodników z 26 państw.

Daniel Marcol jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie oraz Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie a obecnie jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku.

Trwa głosowanie Dziennika Zachodniego „najlepszy młodzieżowy  sportowiec ziemi wodzisławskiej w 2013 roku.”  Głosowanie odbywa  się na portalu wodzisławslaski.naszemiasto.pl zakładka sport.  Do dnia 14 marca do  godz.12.00 można oddawać głosy na Daniela Marcola.