Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starostwo Powiatowe po raz trzeci Liderem Edukacji Samorządowej - Powiat Wodzisławski

Starostwo Powiatowe po raz trzeci Liderem Edukacji Samorządowej

Starostwo Powiatowe po raz trzeci zajęło I miejsce w szkoleniu największej liczby pracowników.Ten zaszczytny tytuł jest przyznawany samorządom z terenu województwa śląskiego przez Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki w Katowicach, należący do Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Wodzisławskie Starostwo po raz trzeci otrzymało tytuł Lidera Edukacji Samorządowej. Tytuł ten przyznawany jest na podstawie liczby urzędników skierowanych na szkolenia. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w kategorii powiatów ziemskich zwyciężyło Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Wręczenie okolicznościowej statuetki oraz wyróżnienia odbyło się 20 maja
na mikołowskim rynku jako uroczystość towarzysząca konferencji Śląskiego
Związku Gmin i Powiatów pt. „Rozwój lokalny u progu nowej kadencji
samorządu terytorialnego”. W imieniu Starostwa laury odebrał wicestarosta Dariusz Prus.