Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jeszcze więcej sprzętu medycznego trafiło już do szpitali! - Powiat Wodzisławski

Jeszcze więcej sprzętu medycznego trafiło już do szpitali!

Dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Wodzisławski z rezerwy ogólnej budżetu państwa oraz wkładowi własnemu Powiatu do Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim już trafia nowoczesny sprzęt medyczny warty łącznie ok. 900 tys. złotych.

Powiatowe szpitale wzbogacą się m.in. o cystoskopy, aparat EMG, aparaty holter EKG, aparat do badań urodynamicznych, USG/UKG, myjki dezynfektory, stół operacyjny do zabiegów ortopedycznych z nakładką do zabiegów na kręgosłupie, wiertarki ortopedyczne oraz gastroskop.

Część urządzeń już do szpitali dotarła.

Pierwszy (w piątek 24 listopada) był nowoczesny ultrasonograf.

W czwartek 30 listopada odebrano kolejny sprzęt – 4 Aparaty Holter EKG czyli – urządzenia rejestrujące pracę serca (EKG), w sposób ciągły, przez 24 godziny na dobę w celu późniejszej, szczegółowej, również komputerowej analizy.

W czwartek 7 grudnia do szpitala trafił aparat do badań urodynamicznych i aparat EMG czyli najogólniej mówiąc aparat do diagnostyki czynności elektrycznej mięśni i nerwów obwodowych.

W poniedziałek 11 grudnia odebrano wiertarki do zabiegów ortopedycznych.

W czwartek 14 grudnia do szpitala trafił nowy gastroskop.

Całkowita wartość zakupionych urządzeń to ok. 895 tys. zł, z czego 709 tys. zł to środki pozyskane.