POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Czas wolny

Rydułtowy: Wernisaż wystawy „Miasto i my”

Rydułtowskie Centrum Kultury "FENIKS" zaprasza 5 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 18:00 do sali kameralnej na wernisaż wystawy "Miasto i my".

O autorze:

Sławomir Rąbalski (1956) – z zawodu architekt. Od 2000 roku zaczął pokazywać i sprzedawać swoje obrazy. W 2003 roku został zaproszony do pracy jako portrecista w Firmie Portretowej w Poczdamie k. Berlina (Niemcy). Następnie przeniósł się do Hiszpanii. Malował w Barcelonie, Walencji, Maladze, Torremoulinos, Benalmadenie i na Wyspach Kanaryjskich. Współpracował z Galeriami Sztuki w Telde, Arinadze, San Fernando i Maspalomas, w których wystawiał własne obrazy oraz malował zlecane portrety. Jednocześnie malował „na żywo” portrety na bulwarze nadmorskim Las Canteras w Las Palmas (Gran Canaria). Autor licznych pejzaży, motywów kwiatowych i roślinnych oraz aktów w technice akwareli i pastelu na kartonie oraz akrylu i oleju na płótnie. 

Otrzymał stypendium artystyczne na rok 2017 z Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, dzięki któremu przygotował wystawę p.t.: „Miasto i my”. Była ona prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju (październik 2017) oraz w ramach Forum Ekonomii Społecznej w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju (27 październik). Obecnie ma stałą, autorską ekspozycję malarstwa (aktu) w Galerii Sztuki w Wiśle.

Wstęp wolny.