Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ruszyła pierwsza edycja konkursu miniatury plastycznej – „W KRAINIE INDUSTRII” - Powiat Wodzisławski

Ruszyła pierwsza edycja konkursu miniatury plastycznej – „W KRAINIE INDUSTRII”

Grupa Artystyczna Konar zaprasza młodzież gimnazjalną, licealną, studentów oraz dorosłych artystów amatorów i profesjonalistów do wzięcia udziału w konkursie „W krainie Industrii”.

Nadesłane prace powinny ukazywać dziedzictwo kulturowe i zabytki architektury Województwa Śląskiego, a w szczególności obiekty przemysłowe regionu rybnicko-wodzisławskiego. Za inspirację mogą posłużyć choćby takie obiekty jak.: układ 7 budynków osiedla robotniczego Kolonii Fryderyk z lat 1915 – 1920 w Gorzycach, budynek wagi z 1906 r. oraz zespół szybu wentylacyjnego III z lat 1910-1920: budynek maszyny wyciągowej i rozdzielni, wieża szybu, budynek warsztatów w Rydułtowach, Zabytkowa Kopalnia IGNACY w Rybniku-Niewiadomiu, Osiedle Robotnicze w Rybniku-Chwałowicach.

Każdy uczestnik może zgłosić po jednej pracy w trzech kategoriach:
1. Malarstwo (olej, akwarela, tempera, gwasz, akryl)
2. Grafika warsztatowa (linoryt, techniki metalowe, drzeworyt, litografia)
3. Rysunek (ołówek, tusz, pastel, węgiel).

Termin nadsyłania prac upływa 25 maja 2012 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Wręczenie nagród i wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 30 czerwca 2012 r. w dniu obchodów „Industriady” – Święta Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.
Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie www.artgroupkonar.com

Partnerem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy.

Projekt został dofinansowany ze środków publicznych Miasta Rybnika i Powiatu Wodzisławskiego.