Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Radzili jak się nie dać depresji - Powiat Wodzisławski

Radzili jak się nie dać depresji

We wtorek (24 października) w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. odbyła się konferencja poświęcona różnym aspektom ochrony zdrowia psychicznego.

Uczestników spotkania przywitała nadzorująca system powiatowej pomocy społecznej i wsparcia osób z niepełnosprawnościami członkini zarządu powiatu Janina Chlebik-Turek. Do tematyki konferencji wprowadziła z kolei dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Perła” Renata Hernik. Później nastąpiła część merytoryczna.

O wyzwalającej sile wiary w zmaganiach z chorobą i cierpieniem mówił ks. dr Tomasz Wojtal, teolog i zarazem psycholog. Z kolei na problem wpływu relacji rodzinnych na chorobę, a także oddziaływania choroby na relacje międzyludzkie zwróciła uwagę dr Stanisława Mielimąka, psycholog i doradca rodziny. Danuta Hryniewicz natomiast wygłosiła referat pod tytułem „Świat i ja”. Konferencję zakończył występ muzyczny wiolonczelistki Pauliny Kulej.