Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przebudowa ul. Traugutta w Pszowie wydłużona - Powiat Wodzisławski

Przebudowa ul. Traugutta w Pszowie wydłużona

Z powodu dodatkowych, nieprzewidzianych robót ziemnych przebudowa ul. Traugutta w Pszowie potrwa o miesiąc dłużej.

Zgodnie z terminem określonym w przetargu inwestycja miała zostać ukończona 21 października. W trakcie prowadzenia prac okazało się jednak, że w rejonie inwestycji znajdowało się kilka nieplanowych instalacji, a których ominięcie, usunięcie lub przebudowanie zajęło sporo czasu, m.in.  niezidentyfikowany kabel energetyczny, a także przewód ciepłowniczy.

Dodatkowo w trakcie frezowania nawierzchni jezdni okazało się, że w niektórych miejscach droga jest praktycznie pozbawiona podbudowy lub znajduje się ona w stanie szczątkowym. Zaistniała więc konieczność wykonania lub uzupełnienia tej podbudowy. Wykonawca – firma Eurovia – zwrócił ponadto uwagę, że na początku czerwca wystąpiły opady deszczu na tyle intensywne, że przez kilka dni uniemożliwiały prowadzenie prac ziemnych.

Z ww. powodów  firma zwróciła się o wydłużenie do 30 listopada 2013 r. terminu zakończenia zadania. Po przeanalizowaniu harmonogramu inwestycji, ze względu na znaczenie ul. Traugutta dla lokalnego układu komunikacyjnego, Powiatowy Zarząd Dróg wyraził zgodę na wydłużenie terminu jednak tylko do 22 listopada. Termin ten został określony wykonawcy jako nieprzekraczalny.

Przebudowa ul. Traugutta w Pszowie realizowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, popularnie nazywanego „schetynówkami”. Obejmuje kompleksową przebudowę drogi na długości ponad pół kilometra, w tym chodników, zatok autobusowych, sieci teletechnicznej, energetycznej i oświetlenia, a także kanalizacji deszczowej. Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,7 mln zł, z czego połowę sfinansuje budżet państwa. Drugą połowę wyłoży samorząd Powiatu Wodzisławskiego oraz miasta Pszowa.