Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowa orkiestra strażacka z Gołkowic w gronie najlepszych w kraju - Powiat Wodzisławski

Powiatowa orkiestra strażacka z Gołkowic w gronie najlepszych w kraju

Orkiestra Dęta Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Wodzisławskiego zajęła drugie miejsce w konkursie parady marszowej podczas XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr OSP, który od 31 maja do 2 czerwca odbywał się w Wiśle.

Na ponad 800 działających w kraju strażackich orkiestr dętych tylko dwadzieścia dwie zakwalifikowały się do Festiwalu. Jedną z nich była orkiestra z Gołkowic, która po pokonaniu prawie dwuletnich eliminacji, wystąpiła pod batutą Ryszarda Wachtarczyka. Podczas konkursu parady marszowej strażaków-muzyków wspomógł Dziecięcy Zespół Taneczny ZEZ, dla którego układ choreograficzny stworzyła Grażyna Gregorczyk.

Strażacy z powiatu wodzisławskiego zajęli w konkursie parady II miejsce, zaraz po bezkonkurencyjnej orkiestrze dętej OSP z Nadarzyna, która zwyciężyła również w konkurencjach obowiązkowych Festiwalu.

Foto: Eugeniusz Tomas