Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ośrodek zdrowia na Wilchwach zmienia swój wygląd - Powiat Wodzisławski

Ośrodek zdrowia na Wilchwach zmienia swój wygląd

Trwają prace przy termomodernizacji ośrodka zdrowia przy ulicy Armii Ludowej w wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy.

Powiat Wodzisławski od lat systematycznie modernizuje należące do niego nieruchomości, m.in. dom pomocy społecznej, urzędy, ośrodki zdrowia czy szkoły. Teraz Powiatowy Zakład Zarządzania Nieruchomościami przystąpił do termomodernizacji budynku przychodni na osiedlu 1 Maja.

W ramach inwestycji zostaną docieplone dotychczas nie ocieplone części budynku, a całość zostanie odmalowana. Zakres robót obejmuje również docieplenie stropodachu,  wymianę stolarki okiennej przyziemia, remont wejścia głównego oraz obejścia wokół ośrodka. Koszt inwestycji to prawie 400 tys. zł. Środki w całości pochodzą z budżetu powiatu. Wykonawcą inwestycji jest firma „Toman” z Turzy Śląskiej, która wygrała przetarg. Termin zakończenia prac przewidziano na koniec listopada.

Termomodernizacja ośrodka zdrowia to kolejna proekologiczna inwestycja powiatu w obiekty służby zdrowia. Tylko w ubiegłym roku Powiatowy Zakład Zarządzania Nieruchomościami wydał prawie 850 tys. na modernizację ośrodków zdrowia. Dzięki tym przedsięwzięciom miejsca użyteczności publicznej zyskały nowy estetyczny wygląd, ale przede wszystkim stały się obiektami, do ogrzania których potrzeba teraz mniej energii.

Przypomnijmy też, że na finiszu jest również termomodernizacja wodzisławskiego szpitala, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 -2013. Inwestycja ta obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wymianę izolacje poziomych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizację instalacji centralnego ogrzewania oraz montaż systemu solarnego na dachu szpitala. Dzięki temu szpital nie tylko zyska nowy wygląd, ale też zmniejszy o ok. 250 tys. zł koszty ogrzewania. Nie do przecenienia jest również fakt, iż dzięki przedsięwzięciu do powietrza, którym oddychamy, trafi o wiele mniej substancji niepożądanych, jak dwutlenek węgla, dwutlenek siarki i dwutlenek azotu.