Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Inspirowane ciszą-wystawa prac Liceum Plastycznego - Powiat Wodzisławski

Inspirowane ciszą-wystawa prac Liceum Plastycznego

Liceum Plastyczne, funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół Ponadgimanazjalnych w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na wystawę ikon i grafik, która odbędzie się w dniach 16 -21 października 2017 r. w zabytkowej kopalni "Ignacy" przy Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu.

Wystawa jest zwieńczeniem oraz integralną częścią projektu artystyczno-naukowego “Z ciemności wyprowadzić światło”, który rozpoczął się 27.10.2016r. i był adresowany do uczniów oraz nauczycieli Liceum Plastycznego. Zamierzeniem projektu było powołanie grupy uczniów, którzy wzięli udział w warsztatach praktyczno – teoretycznych dotyczących sztuki pisania ikon.

Wśród zadań realizowanych w projekcie w murach ZSP w Wodzisławiu Śląskim znalazły się: wykłady z reprezentantami Uniwersytetu Śląskiego, Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach, spotkania z twórcami ikon oraz – co najistotniejsze – przeprowadzono cykl zajęć pisania ikon w pracowniach Liceum Plastycznego.

Efektem wieńczącym cały projekt jest wystawa prac wykonanych przez uczniów oraz nauczycieli, promująca działalność szkoły w środowisku lokalnym.

Serdecznie zapraszamy.