Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski III Radlińskie Dni Kultury Chrześcijańskiej - Powiat Wodzisławski

III Radlińskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

Już po raz trzeci w Radlinie odbędą się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wydarzenie zaplanowane na 28-30 września 2012 r. to ciekawa inicjatywa dla tych wszystkich, którzy szukają źródeł chrześcijańskiej duchowości i sztuki religijnej w najlepszym wydaniu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, celem organizatorów jest ukazanie piękna i mądrości wywodzącej się z kręgu Ewangelii. Pomóc ma w tym ks. dr Roman Chromy (dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Archidiecezji Katowickiej, znany komentator Ewangelii w Radio eM), który będzie głosił Słowo Boże na każdej Mszy Św. w ostatnią niedzielę września w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biertułtowach. Ponadto zaplanowano spotkanie z ks. dr. Grzegorzem Witą (misjologiem odpowiedzialnym za Papieskie Dzieła Misyjne w Archidiecezji Katowickiej), który opowie o miejscu chrześcijaństwa pośród innych religii. Z kolei w 10 rocznicę śmierci przyjaciele wspominać będą ks. dr. Franciszka Hermana-Jastrzębskiego.

Zwieńczeniem III Radlińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie koncert znanego i popularnego zespołu muzycznego Trzecia Godzina Dnia.

Serdecznie zapraszamy!

Program – pobierz