Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski I przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej będącej własnością Skarbu Państwa położonej na terenie miasta Wodzisław Śl. - Powiat Wodzisławski

STAROSTA WODZISŁAWSKI wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej ogłasza I przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej będącej własnością Skarbu Państwa położonej na terenie miasta Wodzisławia Śl.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa oznaczona geodezyjnie jako działka nr 677/8 o pow. 0.0659 ha, jednostka ewidencyjna Wodzisław Śląski, obręb Wilchwy, karta mapy 3, zabudowana dwukondygnacyjnym budynkiem byłego laboratorium KWK „ Marcel-Ruch 1Maja” o pow. użytkowej 486,88 m 2 i kubaturze 1649,00 m3, zapisana w księdze wieczystej GL1W/00052 473/6, gdzie dział III i IV są wolne od wpisów (obciążeń).

Nieruchomość winna zostać zagospodarowana stosownie do zapisów obowiązującego planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego, strefa o symbolu „ tereny usług publicznych”. Cena wywoławcza nieruchomości gruntowej wraz z budynkiem wynosi 143.900,00 zł (słownie: sto czterdzieści trzy tysiące dziewięćset złotych 00/100). Wadium w wysokości 15.000,00 zł ( słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100) winno być wpłacone w pieniądzu PLN najpóźniej do dnia 20 maja 2016 r.

Nieruchomość jak wyżej zwolniona jest z podatku VAT, w oparciu o obowiązujące przepisy ustawy o podatku od towarów i usług.
Przetarg odbędzie się w dniu 23 maja 2016 r. o godz.10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. ul. Bogumińska 2 (II piętro pokój nr 214).

Do przetargu mogą przystąpić oferenci po spełnieniu następujących warunków:
1) przesłanie przesyłką poleconą lub złożenie osobiste w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 2 pisemnej oferty kupna, w terminie do dnia 20 maja 2016 r. godz. 13.00 (ostateczna data wpływu do Starostwa Powiatowego). Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem na kopercie: „I przetarg na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Wodzisławiu Śl. os. 1 Maja ”,
2) wpłacenie wadium w wyżej wymienionej wysokości, formie i terminie na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Getin Noble Bank Nr 60 1560 1094 0000 9250 0000 1368, z zaznaczeniem tytułu wpłaty. Za dzień wpłaty uznaje się dzień wpływu należności na ww. rachunek,
3) w przypadku zamiaru nabycia nieruchomości w ramach wspólności ustawowej małżeńskiej wadium winno być wniesione przez obojga małżonków.

Oferta powinna zawierać:
1) imię, nazwisko i adres oferenta albo nazwę lub firmę wraz z siedzibą, jeżeli oferentem jest osoba prawna, podpisy osób upoważnionych do reprezentacji, a w przypadku cudzoziemców zgody MSWiA na nabycie nieruchomości,
2) datę sporządzenia oferty,
3) oferowaną cenę (wyższą od ceny wywoławczej) i sposób jej zapłaty,
4) kopię dowodu wniesienia wadium lub dowodu stanowiącego podstawę do zwolnienia z tego obowiązku, w przypadku osób wymienionych w §5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. Nr 207, poz. 2108, ze zm.),
5) numer rachunku bankowego oferenta,
6) podpis oferenta:
– w przypadku osoby będącej w małżeńskiej wspólności majątkowej podpisy obydwu małżonków,
– w przypadku osób prawnych podpisy osób reprezentujących, zgodnie z wpisem do właściwego rejestru,
7) zobowiązanie do pokrycia wszelkich opłat notarialnych i sądowych związanych z przeniesieniem prawa własności nieruchomości oraz zobowiązanie do zapłaty zaoferowanej ceny, pomniejszonej o wpłacone wadium, najpóźniej do dnia zawarcia umowy,
8) proponowany sposób zagospodarowania nieruchomości,
9) oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu w ogłoszeniu i przyjmuje je bez zastrzeżeń.

Zasady przeprowadzenia przetargu:
1) część jawna przetargu odbędzie się w dniu 23 maja 2016 r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2; o wyborze oferty lub zamknięciu przetargu bez dokonania wyboru oferty, uczestnicy zostaną powiadomieni w formie pisemnej,
2) oferty złożone po terminie lub brak w ofercie dowodu wpłaty wadium albo dowodu będącego podstawą do zwolnienia z tego obowiązku (zgodnie z zapisem pkt 4 zawartości oferty) nie będą rozpatrywane,
3) wadium przepada w razie uchylenia się oferenta, który przetarg wygrał, od zawarcia notarialnej umowy kupna na warunkach określonych w ofercie albo nie uiszczenia całości ceny przed zawarciem tejże umowy; wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostaną przyjęte, zostanie zwrócone w terminie 3 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu; oferentowi, którego oferta została przyjęta wadium zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia.

Miejsce wywieszenia i publikacji ogłoszenia: strona internetowa Starostwa www.powiatwodzislawski.pl; (ogłoszenia) i www.bip.powiatwodzislawski.pl (w zakładce komunikaty, ogłoszenia, obwieszczenia) oraz tablica ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. ul. Bogumińska 2 i Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl.

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z informacjami o przedmiocie sprzedaży od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00-14.00 osobiście w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim ul. Bogumińska 2 lub telefonicznie pod nr (32) 4539759.

Zastrzega się prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.