Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gimnazjaliści z wizytą w Tenneco - Powiat Wodzisławski

Gimnazjaliści z wizytą w Tenneco

W ubiegłym tygodniu ponad 100 gimnazjalistów miało okazję odbyć wizytę studyjną w firmie Tenneco w Rybniku. Wyjazd odbył się w ramach „Tygodnia Przedsiębiorczości”, podczas którego szkoły ponadgimnazjalne wspólnie z lokalnymi przedsiębiorcami promowali kształcenie zawodowe.

Organizatorem wyjazdu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu, procesem produkcji, organizacją kształcenia praktycznego w systemie dualnym. W firmie Tenneco istnieje możliwość nabywania praktycznych umiejętności w zawodach: mechanik – monter maszyn i urządzeń, monter mechatronik czy ślusarz.

Z oferty skorzystały gimnazja z Wodzisławia Śl., Turzy Śl., Skrzyszowa, Marklowic, Radlina, Gorzyc, Rogowa czy Rydułtów. To nie pierwsza ani ostatnia taka wizyta młodzieży u pracodawców. Kolejna odbędzie się już 10 maja.