Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Festiwal Pieśni Maryjnej - Powiat Wodzisławski

Festiwal Pieśni Maryjnej

Wyjątkowy Dzień Matki w pszowskiej Bazylice Narodzenia Najświętszej Marii Panny. W sobotę, 26 maja, odbył się tam Festiwal Pieśni Maryjnej „Pszów 2012”.

Podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej Pszów 2012 można było usłyszeć najlepsze zespoły wokalne regionu. Każdy z chórów otrzymał specjalne wyróżnienia: Zespół Muzyki Wokalnej „LEGE ARTIS” z Pszowa pod dyr. Arkadiusza Popławskiego otrzymał Puchar Posła RP Ryszarda Zawadzkiego, Chór Męski „ECHO” z Biertułtów (Radlin) pod dyr. Tymoteusza Kubicy – Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego, Chór Mieszany „SŁOWICZEK” z Popielowa pod dyr. Doroty Fukały-Wołczyk –  Puchar Burmistrza Miasta Pszów, Chór Mieszany „LIRA” z  Rydułtów-Orłowca pod dyr. Urszuli Matuszek – Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śl., Chór Mieszany „CECILIANUM” z Krzyżkowic pod dyr. Janusza Budaka – Puchar Prezesa Związku Chórów i Orkiestr Okręg Wodzisławski, Chór Mieszany „SERAF” z Rybnika pod dyr. Agnieszki Orzechowskiej-Niedzieli – Puchar Burmistrza Miasta Radlin.

Pszowski koncert był jednym  z trzech majowych festiwali maryjnych organizowanych na terenie powiatu. 23 maja o godz. 17.00 w Kościele Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu odbył się Koncert Pieśni Maryjnej, organizowany z okazji Dnia Matki. Z kolei 31 maja od godz. 17.00 w Kościele Wniebowzięcia NMP w Radlinie odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnej Regina Coeli.

Festiwal dofinansowany był ze środków Powiatu Wodzisławskiego.

Zobacz galerię zdjęć!