Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dodatkowe miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych - Powiat Wodzisławski

Dodatkowe miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych

10 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu wodzisławskiego wraz z końcem maja znalazło zatrudnienie w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Wodzisławiu Śl.

Z powodu stale rosnącej liczby klientów oraz terminowego wykonywania zamówień, Zakład po tym jak w kwietniu utworzył trzecią zmianę i wydłużył godziny swojej pracy, teraz zwiększa zatrudnienie o kolejnych 10 osób. Na pokrycie kosztów działalności obsługowo – rehabilitacyjnej Zakładu dla dodatkowych osób Urząd Marszałkowski przekazał ponad 120 tys. zł.

Niepełnosprawność nie zawsze musi oznaczać jednoznacznego wycofania się z życia zawodowego i społecznego, czego najlepszym dowodem jest Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śl., zatrudniający osoby niepełnosprawne oraz wymagające rehabilitacji zawodowej.  Jak mówi dyrektor ZAZ-u, Dezyderiusz Szwagrzak  –  Sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest dość trudna, gdyż  pracodawcy wolą zatrudniać bardziej wszechstronnych pracowników pełnosprawnych. Często zatrudnienie w ZAZ-ie jest jedyną szansą dla osób niepełnoprawnych na podjęcie pracy, rehabilitację zawodową a przede wszystkim na podjęcie próby usamodzielnienia się.

Do tej pory wodzisławski ZAZ zatrudniał 20 osób niepełnosprawnych, w tym 14 ze znacznym stopniem niepełnosprawności i 6 z umiarkowanym na stanowiskach pracza, prasowacza oraz maglarza oraz  7 pracowników pełnosprawnych. – Zwiększenie popytu na nasze usługi pozwoliło na zwiększenie zatrudnienia w Zakładzie o dodatkowych 10 osób. Nie byłoby to jednak możliwe bez zaangażowania naszych pracowników, którzy w swoją pracę wkładają całe serce – mówi dyrektor.

Zakłada poprzez swoje działania chce również promować zatrudnianie osób niepełnoprawnych na lokalnym rynku pracy aby pokazać, że przy odpowiednim dobrze stanowiska do potrzeb i możliwości danej osoby, staje się on pełnowartościowym pracownikiem.

Wodzisławski ZAZ oferuje specjalistyczne usługi pralnicze hotelom, restauracjom, placówkom medycznym oraz klientom indywidualnym. Zapraszamy do korzystania z usług pralniczych Zakładu Aktywności Zawodowej w Wodzisławiu Śląskim! ul. Wałowa 30, tel. 32 454 60 13, e-mail: zazwodzislaw@wp.pl, www.zazwodzislaw.pl