Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dla Mirka powalczą o Puchar Starosty - Powiat Wodzisławski

Dla Mirka powalczą o Puchar Starosty

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas „Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego”, który odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia 2013 r. na obiekcie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, ul. Pszowska 92.

Turniej organizowany jest już po raz szósty i ma charakter charytatywny. Celem tegorocznej edycji  – podobnie jak w poprzednim roku – jest pomoc uczniowi Zespołu Szkół Technicznych, Mirosławowi Rosakowi , który choruje na mukowiscydozę. Jest to wyniszczająca organizm choroba genetyczna, która objawia się niewydolnością oddechową, prowadząca do przedwczesnej śmierci. Mirek aktualnie jest po bardzo kosztownej operacji w wiedeńskiej klinice. Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na bieżące leczenie i rehabilitację ucznia. W ubiegłym roku zebrano 2333,95 zł.

W rozgrywkach weźmie udział 10 amatorskich drużyn z terenu powiatu wodzisławskiego i rybnickiego (zawodnicy mający 25 lat i więcej, nie grający czynnie w klubach). Rozpoczęcie Turnieju planowane jest na godzinę 9.00.

Uczestnicy Turnieju otrzymają pamiątkowe puchary i medale  ufundowane przez Starostę Wodzisławskiego Tadeusza Skatułę, a także nagrody i upominki ufundowane przez: Jolantę i Leszka Wita – Pub „Stodoła”, Ireneusza Serwotkę – Piwiarnia „Warka”, Helenę Konieczny – Salon fryzjerski „Vena”, Tadeusza Sobalę – Piekarnię Sobala . W  tym roku jeden ze sponsorów, Zbigniew Wnuk – Pensjonat „Pod Giewontem”, ufundował również weekendowy wyjazd do Zakopanego dla Mirka i jego rodziców.

Dodatkowo, w dniach 15.04. – 26.04.2013 r., członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzą zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych.

Organizatorami turnieju są Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. wraz z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców.