Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dali się porwać bluesowym rytmom - Powiat Wodzisławski

Dali się porwać bluesowym rytmom

Ogromna liczba uczestników, wspaniała zabawa i świetna atmosfera – tak można podsumować kolejny koncert „Blues dla niepełnosprawnych”, który odbył się w minioną środę w Olzie.

W jedenastej edycji tej największej w powiecie wodzisławskim – i jednej z największych w regionie – imprezy kulturalnej dla osób niepełnosprawnych wzięło udział ponad 900 osób z 30 ośrodków zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym. Wśród nich były także osoby z niepełnosprawnością z Niemiec, Szwecji i Łotwy, które w tym czasie gościły w naszym powiecie. Uczestników koncertu uroczyście przywitał wicestarosta Grzegorz Kamiński. Towarzyszyli mu również członkowie zarządu: Janina Chlebik-Turek i Leszek Bizoń oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Andrzej Kania. Imprezę poprowadzili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Gorzyc wraz z pomysłodawcą koncertu – Markiem Grzebykiem, którzy oczarowali uczestników koncertu swym poczuciem humoru.

W tym roku przed publicznością zaprezentowała się grupa CHEAP TOBACCO, jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka, który w krótkim czasie swojej działalności zdobył wiele prestiżowych nagród i wystąpił na większości znaczących imprez muzycznych w kraju. Zespół porwał uczestników do wspólnej zabawy, a ta nagrodziła gromkimi brawami każdy wykonany utwór.
Jak co roku o dobrą zabawę i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych zadbali wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim oraz ich opiekunowie. Patronat nad imprezą objął magazyn osób niepełnosprawnych „Nasze sprawy”.

Zapraszamy do galerii zdjęć na fanpage’u Powiatu Wodzisławskiego na portalu facebook.