Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Będą współpracować z Politechniką Śląską - Powiat Wodzisławski

Będą współpracować z Politechniką Śląską

Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. rozpoczął współpracę z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jej celem jest rozwój indywidualnych zainteresowań i umiejętności uczniów oraz wymiana doświadczeń w zakresie nauczania i wychowania młodzieży.

Podpisanie porozumienia w tej sprawie było jednym z elementów tegorocznego „Święta Szkoły” w Zespole Szkół Zawodowych. Ze strony szkoły podpisała je dyrektor Danuta Mielańczyk. Politechnikę reprezentował prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Mechanicznego Technologicznego dr hab. inż. Waldemar Kwaśny. Umowa przewiduje m.in. udzielanie przez uczelnię pomocy w tworzeniu autorskich programów kształcenia, udostępnianie zasobów bibliotecznych i laboratoryjnych oraz prowadzenie wykładów dla uczniów. Uczniowie ZSZ będą mogli również brać udział w wykładach, ćwiczeniach, pracach kół naukowych i innych zajęciach prowadzonych przez pracowników wydziału. Co ciekawe, jeszcze w czasie edukacji w szkole ponadgimnazjalnej młodzież będzie mogła zdobywać zaliczenia respektowane podczas rekrutacji na studia na wydziale.

Dodatkowo Politechnika Śląska będzie wspierać ZSZ w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych nauczycieli, a także wspólnie organizować przedsięwzięcia edukacyjne. W zamian Zespół Szkół Zawodowych zobowiązał się do umieszczania w swych wnętrzach materiałów informacyjnych o Wydziale Mechanicznym Technologicznym oraz do udziału w działaniach promujących studia wyższe na wydziale. Szkoła będzie też pomagać uczelni w organizowaniu  imprez i konkursów, zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez studentów, a także umożliwi studentom prowadzenie badań wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.