Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Badaj się - miej pewność. Dzień walki z rakiem - Powiat Wodzisławski

Badaj się – miej pewność. Dzień walki z rakiem

4 lutego na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Ministerstwo Zdrowia w ramach "Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2024" zainicjowało kampanię "Badam się mam pewność", do której przystąpiła m.in. Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa śląskiego.

doktor z przewieszonym stetoskopem na szyi

Pragniemy przypomnieć, jak ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wykonywanie badań profilaktycznych. Pozwalają one wykryć chorobę wcześniej, co daje szansę na całkowite wyleczenie. Obecnie głównym powodem wysokiej liczby chorych, którzy umierają na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. Rośnie też liczba zachorowań na nowotwory. Najskuteczniejszym sposobem walki jest więc profilaktyka – podkreślają organizatorzy kampanii.

W jej ramach Ministerstwo Zdrowia wydało serię ulotek edukacyjnych zatytułowanych „Badam się mam pewność”, które można bezpłatnie otrzymać w Powiatowej Stancji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śl.

Ulotki można pobrać ze strony: http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/narodowy-program-zwalczania-chorob-nowotworowych/