godło powiatu wodzisławskiego - strona startowa

POWIAT WODZISŁAWSKI

Klasyczna Kontrastowa Tekstowa logo powiatuLOGO biuletyn informacyjnyBIP e-usługiSEKAP wersja enEN wersja deDE

Miasta i Gminy

Dla Przedsiębiorcy

Dla Organizacji Pozarządowych

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Projekty UE

W serwisie

5 września – Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

Wszystkich sympatyków i miłośników koni oraz mieszkańców powiatu zapraszamy na kolejną edycję zawodów w powożeniu zaprzęgami konnymi.

W sobotę, 5 września, na terenach rekreacyjno-sportowych Gminnego Ośrodka Turystyki, Sportu i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach odbędą się II w powiecie wodzisławskim Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Zawodom towarzyszyć będzie festyn jeździecki.

Program zawodów:
09.30 – uroczyste rozpoczęcie
09.45 – konkurs ujeżdżenia, konkurs zręczności powożenia
13.00 – przerwa
14.00 – konkurs maratonu
17.30 – dekoracja zawodników, wręczenie nagród

Program festynu:
10.00 – Warsztaty plastyczne z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gorzycach
10.00 – Atrakcje dla dzieci ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Pokochaj Mnie” oraz Bractwem Osób Niepełnosprawnych
12.00 – Przejażdżki kucykiem
13.00 – Prezentacja psów zaprzęgowych
14.00 – Przejażdżki bryczką
17.00 – Pokazy przejazdów psich zaprzęgów
18.00 – Koncert zespołu BARTNICKY

UWAGA ZAWODNICY:

Zgłoszenia udziału w zawodach należy dokonywać poprzez wypełnienie karty zgłoszenia (załącznik nr 2 do Regulaminu), którą należy:

• wysłać e-mailem – na adres poczty elektronicznej: kultura@powiatwodzislawski.pl (skan podpisanego dokumentu),
  • wysłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., ul. Pszowska 92a, 44-300 Wodzisław Śl.

Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w zawodach upływa w dniu 31 sierpnia 2015 r.

Do pobrania:

Przyjedź, poznaj, pokochaj. Film promujący Powiat Wodzisławski. Zachęcamy zatem do pobierania i udostępniania. Przejdź do strony

System Informacji Przestrzennej Powiatu Wodzisławskiego narzędzie wspomagania zarządzaniem w administracji publicznej. Przejdź do strony

Porady prawne

punkt bezpłatnych porad prawnych

Wieści Powiatu Wodzisławskiego

Numer 8/2016 październik

W numerze m.in. o pierwszym pokoju zagadek w powiecie, o projekcie, w ramach którego uczniowie PCKZiU będą kontrolować roboty NAO, a także relacja z Mistrzostw o Puchar Starosty Wodzisławskiego w pływaniu i podsumowanie dziesięciu lat działalności Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Materiały wideo

Wieści Powiatu Wodzisławskiego – Październik 2016

W programie m.in. o Ogólnopolskim Tygodniu Kariery i Targach Pracy w powiecie wodzisławskim, o nowych karetkach dla szpitali, a także relacja z uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela i podsumowanie Festiwalu Kryminału. Zachęcamy do obejrzenia!

Galerie zdjęć

Uczniowie wodzisławskiej Budowlanki szlifowali swoje umiejętności we Frankfurcie