godło powiatu wodzisławskiego - strona startowa

POWIAT WODZISŁAWSKI

Klasyczna Kontrastowa Tekstowa logo powiatuLOGO biuletyn informacyjnyBIP e-usługiSEKAP wersja enEN wersja deDE

Miasta i Gminy

Dla Przedsiębiorcy

Dla Organizacji Pozarządowych

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Projekty UE

W serwisie

5 września – Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

Wszystkich sympatyków i miłośników koni oraz mieszkańców powiatu zapraszamy na kolejną edycję zawodów w powożeniu zaprzęgami konnymi.

konie 2015

W sobotę, 5 września, na terenach rekreacyjno-sportowych Gminnego Ośrodka Turystyki, Sportu i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach odbędą się II w powiecie wodzisławskim Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Zawodom towarzyszyć będzie festyn jeździecki.

Program zawodów:
09.30 – uroczyste rozpoczęcie
09.45 – konkurs ujeżdżenia, konkurs zręczności powożenia
13.00 – przerwa
14.00 – konkurs maratonu
17.30 – dekoracja zawodników, wręczenie nagród

Program festynu:
10.00 – Warsztaty plastyczne z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gorzycach
10.00 – Atrakcje dla dzieci ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Pokochaj Mnie” oraz Bractwem Osób Niepełnosprawnych
12.00 – Przejażdżki kucykiem
13.00 – Prezentacja psów zaprzęgowych
14.00 – Przejażdżki bryczką
17.00 – Pokazy przejazdów psich zaprzęgów
18.00 – Koncert zespołu BARTNICKY

UWAGA ZAWODNICY:

Zgłoszenia udziału w zawodach należy dokonywać poprzez wypełnienie karty zgłoszenia (załącznik nr 2 do Regulaminu), którą należy:

• wysłać e-mailem – na adres poczty elektronicznej: kultura@powiatwodzislawski.pl (skan podpisanego dokumentu),
  • wysłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., ul. Pszowska 92a, 44-300 Wodzisław Śl.

Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w zawodach upływa w dniu 31 sierpnia 2015 r.

Do pobrania:

Ważna informacja dla klientów Starostwa. Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od urzędu w dniu 27 maja, tj. najbliższy piątek, punkt kasowy w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a będzie nieczynny.

System Informacji Przestrzennej Powiatu Wodzisławskiego narzędzie wspomagania zarządzaniem w administracji publicznej. Przejdź do strony

Porady prawne

punkt bezpłatnych porad prawnych

Wieści Powiatu Wodzisławskiego

strona wieści

Nr 3/2016 kwiecień

W numerze m.in.: o rozpoczynającym się remoncie ulicy 1 Maja w Skrzyszowie, zmianach na stanowisku dyrektora PP ZOZ, stracie programu "Karta Młodego Przedsiębiorcy" czy ulotka z informacjami jak nie dać się oszukać na "wnuczka" czy "policjanta".

Materiały wideo

zarząd (Copy)

Wieści Powiatu Wodzisławskiego – Marzec 2016

W marcowym odcinku m.in. o zmianach we władzach powiatu, relacje z obchodów Dnia Zespołu Downa, turnieju siatkówki chłopców szkół ponadgimnazjalnych, konkursu poetyckiego "Daj mi słowo" czy Powiatowego Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Galerie zdjęć

Narodowe Święto Trzeciego Maja - fot.: UM Wodzisław Śl.

W powiecie uczczono Święto Konstytucji 3 Maja oraz 95. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego