Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Zaśpiewajmy radośnie swojej Ojczyźnie” – wieczór pieśni patriotycznej - Powiat Wodzisławski

„Zaśpiewajmy radośnie swojej Ojczyźnie” – wieczór pieśni patriotycznej

Towarzystwo Śpiewu „Cecylia” serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu wodzisławskiego na "Wieczór z Pieśnią Patriotyczną”, który odbędzie się jutro, 9 listopada, w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”.

„Wieczór z Pieśnią Patriotyczną” będzie okazją do przypomnienia najbardziej znanych pieśni o ojczyźnie, które powstawały często spontanicznie w szeregach powstańczych, żołnierskich, w legionach, na polach bitew, a także w domach rodzinnych (podczas zaborów) i na emigracji.

Podczas uroczystego koncertu, którego rozpoczęcie planowane jest na godz. 17.00, wystąpią: uczniowie Szkoły Muzycznej im. P. Świętego w Rydułtowach, Hufiec ZHP Rydułtowy, Chór Lira, Chór Cecylia oraz harcerze.

Projekt współfinansowany jest ze środków Powiatu Wodzisławskiego w ramach realizacji zadania publicznego.