Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Tańce dla króla” w Pszowie - Powiat Wodzisławski

„Tańce dla króla” w Pszowie

Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie oraz Stowarzyszenie Artystyczne Uwagi wARTe zapraszają na koncert muzyki barokowej z towarzyszeniem tańca historycznego „TAŃCE DLA KRÓLA”. Widowisko odbędzie się 7 października o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

Podczas koncertu zostanie zaprezentowany taniec historyczny z elementami pantomimy. Tancerze wystąpią w historycznych kostiumach. Akompaniować im będzie zespół muzyki dawnej na kopiach instrumentów barokowych (2 skrzypiec, klawesyn, viola da gamba). Wykonawcy zagrają dzieła największych dawnych mistrzów, a muzykę zinterpretują zgodnie z zasadami historycznego wykonawstwa muzyki dawnej.

Koncert umożliwi publiczności zapoznanie się ze stylami tańca historycznego oraz muzyki dawnej. Zostaną zaprezentowane najsłynniejsze formy taneczne wykonywane na dworze francuskiego króla Ludwika XIV np. courant, menuet, sarabanda itp. Dodatkowo prelegent w ciekawy i przystępny sposób przybliży publiczności historyczne tło epoki barokowej, jej tradycje oraz zwyczaje związane z dworem królewskim i tańcem.

Koncert współfinansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.