Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na Tydzień Edukacji - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na Tydzień Edukacji

Od 25 do 29 kwietnia, w ramach Tygodnia Edukacji, uczniowie trzecich klas gimnazjów w powiecie wodzisławskim będą mogli poznać ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych. W programie przewidziano Targi Edukacyjne, liczne warsztaty oraz Piknik Edukacyjny, który zakończy to wydarzenie.

Oficjalne rozpoczęcie Tygodnia Edukacji nastąpi 25 kwietnia w budynku Wodzisławskiego Centrum Kultury. Dla gimnazjalistów przygotowano seans filmów promujących szkoły ponadgimnazjalne, a także stanowiska obsługiwane przez uczniów i przedstawicieli pracodawców. Równolegle we wszystkich powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych odbywać się będą Dni Otwarte połączone ze specjalnymi warsztatami i pokazami. – Głównym celem Tygodnia Edukacji jest prezentacja bogatej oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Chcemy pokazać gimnazjalistom, jak wiele możliwości dotyczących dalszego kształcenia mają do wykorzystania w najbliższym sąsiedztwie. Pod tym względem powiat wodzisławski nie ma czego zazdrościć innym ośrodkom. Co więcej, poza dostępnością szkół i zawodów, nasze placówki mają do zaoferowania wysokie wyniki egzaminu maturalnego – mówi Iwona Miler, dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, który jest odpowiedzialny za organizację przedsięwzięcia.

Dzień później podobne targi odbędą się w Rydułtowskim Centrum Kultury, a 27 kwietnia – w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Tym razem, poza pokazami i prezentacją oferty edukacyjnej, przygotowano dla gimnazjalistów spotkania z przedstawicielami Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim oraz Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim. Do udziału w targach zaproszeni zostali uczniowie gimnazjów z Rydułtów, Radlina i pozostałych gmin powiatu wodzisławskiego. Dodatkowo na rydułtowskim spotkaniu pojawi się młodzież z Pieców, Kornowaca, Lysek i Jejkowic.

Zwieńczeniem Tygodnia Edukacji będzie piknik edukacyjny POZNAJ SWOJĄ SZKOŁĘ PONADGIMNAZJALNĄ, który odbędzie się 29 kwietnia w Parku Rodzinnym Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim. Chcemy, aby piknik miał rodzinny charakter, dlatego przygotowaliśmy tak bogaty i zróżnicowany program. Wybór dalszej ścieżki edukacji to również wyzwanie dla rodziców. Stąd pomysł, aby zabawom i rozgrywkom towarzyszyły stoiska szkół ponadgimnazjalnych, przy których dorośli będą mogli poznać przyszłą szkołę swojego dziecka – tłumaczy Iwona Miler.

Na piknikowej scenie będzie się sporo działo. Od występów szkolnych zespołów artystycznych i grup sportowych po koncerty takich gwiazd jak TABU czy Aleksandra Leśniewicz, finalistka ostatniej edycji programu The Voice of Poland. W trakcie występów na terenie „Trzech Wzgórzy” odbywać się też będą zawody sportowe, w takich dyscyplinach, jak streetball, trening funkcjonalny Tabata, bule, aerobik, rodzinny tor przeszkód, badminton, kręgle, szachy, kapsle, sztafeta z jajkiem, hula hop, rzuty do celu.

Przez cały czas trwania Pikniku w wyznaczonych miejscach szkoły zapewnią m.in. takie atrakcje jak: rysowanie portretów, karykatur, pokazy przy samochodach szkoleniowych, malowanie twarzy, modelowanie zwierzątek z baloników, pokaz modeli mobilnych (samochody) na torze, pokazy sztuk walki i makiet budynków jednorodzinnych. Na uczestników będą też czekały grillowane kiełbaski i grochówka z kotła. Więcej o Pikniku można przeczytać TUTAJ.

Tydzień Edukacji to inicjatywa, mająca na celu dostarczenie gimnazjalistom kompleksowej wiedzy na temat możliwości kontynuowania nauki w szkołach powiatu wodzisławskiego. Jej organizacji podjął się Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. –  Nasz ośrodek jest instytucją, która poprzez wspieranie rozwoju nauczycieli wpływa na jakość kształcenia i edukacji w powiecie. Pragniemy ułatwić młodzieży i ich rodzicom podjęcie tak ważnej decyzji, jaką jest wybór właściwej szkoły. W końcu od tego zależy ich przyszłość – dodaje dyrektor PODN.

Szczegółowy harmonogram TYGODNIA EDUKACJI dostępny jest TUTAJ, a program wydarzeń w poszczególnych szkołach znaleźć można TUTAJ.