Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zagrali charytatywnie - Powiat Wodzisławski

Zagrali charytatywnie

Już po raz jedenasty w minioną sobotę 29 września odbył się „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wodzisławskiego ”. Turniej rozegrany został na boisku Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, ul. Pszowska 92.

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wodzisławskiego

Organizatorami Turnieju byli: Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim wraz z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Wodzisławski – Ireneusz Serwotka.

W poprzednich edycjach turnieju drużyny biorące udział w rozgrywkach jak i sponsorzy wpłacali dobrowolne składki na leczenie i rehabilitację  uczniów ZST: Krzysztofa (uległ ciężkiemu wypadkowi, porusza się na wózku inwalidzkim), Mirka (choruje na mukowiscydozę – wyniszczającą organizm chorobę genetyczną) ,Wiktorii (choruje na nieuleczalną chorobę jaką jest stwardnienie rozsiane). Zbierane były również pieniądze na pomoc finansową dla Oddziału Pediatrycznego naszego powiatowego szpitala.

W sumie przez dziesięć edycji turniejów zebrano ponad 30 000 złotych.

W tym roku pomagaliśmy uczniowi Zespołu Szkół Technicznych – Kacprowi Sanecznikowi, uczniowi klasy maturalnej technikum budowlanego, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na bieżące leczenie i rehabilitację naszego ucznia oraz na zakup wózka inwalidzkiego aktywnego.

W Turnieju wzięło udział 8 amatorskich drużyn z terenu powiatu wodzisławskiego i województwa śląskiego : „Samorządowcy”, „Prawnicy”, „Gosław Jedłownik”, „Skrzydlaty Wodzisław”, „Wicher Wilchwy” , „Stodoła”, „Husaria”, oraz „Nauczyciele ZST i przyjaciele”). W Turnieju nie wziął udziału zespół „Lubar”, który również dokonał wpłaty na leczenie i rehabilitację Kacpra.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał starosta Ireneusz Serwotka, który w obecności Kacpra i jego rodziców, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych – Czesława Pieczki, nauczycieli, uczniów, zawodników i zaproszonych gości podziękował organizatorom za zorganizowanie Turnieju, a drużynom biorącym udział życzył wygranej. Sam Kacper Sanecznik także dziękowal za udzieloną pomoc.

Ostateczne wyniki rozgrywek:
I MIEJSCE – PRAWNICY
II MIEJSCE – GOSŁAW JEDŁOWNIK
III MIEJSCE – NAUCZYCIELE ZST I PRZYJACIELE

KRÓL STRZELCÓW: Zenon Kozielski (Gosław Jedłownik).

Dzięki wpłatom drużyn i przeprowadzonej przez Samorząd Uczniowski zbiórce , Kacper otrzyma ponad 4600 złotych z przeznaczeniem na zakup wózka aktywnego oraz na leczenie i rehabilitację.

Pomysłodawcą i współorganizatorem Turnieju od jedenastu lat jest Grzegorz Kamiński – nauczyciel historii ZST, radny powiatu wodzisławskiego oraz Andrzej Sobik – nauczyciel j. niemieckiego, wicedyrektor ZST.