Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami Wakacyjny Kiermasz Pracy - Powiat Wodzisławski

Za nami Wakacyjny Kiermasz Pracy

W środę, 21 czerwca, już po raz szósty odbył się Wakacyjny Kiermasz Pracy zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl.

W tym roku gospodarzem wydarzenia było I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. W kiermaszu udział wzięło w sumie 30 wystawców, m.in.: Punkty Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy, agencje zatrudnienia, pracodawcy, instytucje edukacyjne, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach z ofertami pracy w ramach sieci Eures, a także Wojskowa Komenda Uzupełnień, która zaprezentowała ofertę służby przygotowawczej wojsk lądowych.

Jak podkreślają przedstawiciele wodzisławskiego urzędu pracy, z roku na rok przybywa atrakcyjnych ofert pracy i coraz większa liczba pracodawców jest zainteresowana udziałem w kiermaszu. Lokalni pracodawcy wykazywali potrzeby zatrudniania osób do prac sezonowych m. in. w branży gastronomicznej, gdzie notowany jest wzmożony ruch w okresie letnim oraz przy zbiorze owoców borówki amerykańskiej. Poszukiwani byli też kandydaci do pracy na różnych stanowiskach w branży spożywczej i produkcyjnej. Młodzież mogła również skorzystać z ofert pracy biurowej. Część osób odwiedzających kiermasz interesowała się wakacyjnymi wyjazdami zarobkowymi nad morze i w inne turystycznie atrakcyjne miejsca.