Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych - Powiat Wodzisławski

Wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych

Powiat Wodzisławski przygotował 1850 miejsc w szkołach ponadgimnazjalnych dla absolwentów gimnazjów z terenu powiatu wodzisławskiego. Jak wynika z trwającego naboru uzupełniającego są jeszcze wolne miejsca w niektórych szkołach, gdyż z ponad 1800 absolwentów gimnazjów 1690 potwierdziło wolę uczęszczania do naszych szkół. Do 25 sierpnia br. uczniowie mogą być przyjmowani w szkołach, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Wolne miejsca czekają we wszystkich typach szkół, zarówno liceach ogólnokształcących, technikach, jak i zasadniczych szkołach zawodowych. Dla tych, którzy szukają miejsca w liceach ogólnokształcących propozycje mają jeszcze: I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich, II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Prof. Józefa Tischnera i Liceum Ogólnokształcące w Rydułtowach. Najwięcej wolnych miejsc jest w  Szkołach Zawodowych. Bogatą ofertę kształcenia posiadają również szkoły dla dorosłych. Wolne miejsca oferują technika uzupełniające w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. – tam nabór trwa do 21 sierpnia, oraz technikum uzupełniające w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Wolnych miejsc nie ma już w klasie sportowej w  III Liceum Ogólnokształcącym (ZST) w Wodzisławiu Śl., w Technikum Nr 1 (ZSZ) w Wodzisławiu Śl., w Technikum nr 3 (ZST) w Wodzisławiu Śl. oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej (ZSZ) w Wodzisławiu Śl.