Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wioska powstańcza na rydułtowskiej tężni - Powiat Wodzisławski

Wioska powstańcza na rydułtowskiej tężni

Co roku mniej lub bardziej hucznie obchodzimy jedne z najważniejszych dat w historii Śląska mianowicie rocznice Powstań Śląskich. Z tej okazji Rydułtowskie Centrum Kultury “Feniks” zaprasza na tężnię, by odwiedzić wioskę powstańczą.

Warsztaty animacje SŁODKOŚCI

To właśnie tam już 20 maja od godziny 17:00 będzie się można wczuć się w klimat dawnych lat. Na wszystkich odwiedzających zarówno dorosłych, jak i dzieci czekają atrakcje z okresu Powstań Śląskich.

Program:

17:00-20:00 Retro-animacje i warsztaty dla dzieci „Na śląskim podwórku” prowadzone przez Ciocię Klocię,

Szpital polowy z okresu powstań, dioramy militarne – prezentacja umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia z okresu Powstań

18:00 Inscenizacja „Rozbicie posterunku Freikorpsu” w wykonaniu GRH „Powstaniec Śląski”

19:00 „Pierony” Teatr SAFO

Wstęp bezpłatny