Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W Starostwie możesz „uwolnić” książki!

W Starostwie możesz „uwolnić” książki!

W ramach realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. projektu "Better @t School", w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2 powstał punkt bookcrossingu, czyli wymiany przeczytanych książek między czytelnikami.

Czytać każdy może! W myśl tego hasła w ramach projektu Erasmus+ „Better @t School” wodzisławskie liceum realizuje szereg ciekawych, różnorodnych aktywności, służących promocji czytelnictwa – nie tylko na terenie szkoły, ale również na terenie Wodzisławia Śl. i powiatu.

Na czym polega bookcrossing?

Już kilka tygodni temu w szkole rozpoczęła się akcja bookcrossingu. Opiera się ona na idei nieodpłatnego dzielenia się książkami za pośrednictwem specjalnych pojemników. Można do nich włożyć przyniesione z domu przeczytane i niepotrzebne już książki, którymi chce się podzielić z innymi. Dzięki temu, że pojemniki ustawione są w ogólnodostępnych miejscach, każdy może zabrać interesującą lekturę, przeczytać, a następnie znowu „puścić w obieg”.

Gdzie znajdują się punkty wymiany książek?

Prócz szkoły punkty wymiany książek zostały umieszczone (lub wkrótce zostaną) w różnych punktach na terenie Wodzisławia Śl., między innymi w przychodniach czy poczekalni dworca kolejowego. Jeden z punktów już został uruchomiony w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2. Kolejny w siedzibie urzędu przy ul. Pszowskiej 92A.

Chodzi o to, by w gronie szerszym niż tylko szkolne bez ograniczeń wymieniać się swoimi czytelniczymi wrażeniami i polecać sobie warte przeczytania książki. Oprócz book-crossingu w ramach projektu na kwiecień zaplanowane zostały kolejne atrakcje. Jedną z nich będzie spotkanie autorskie z Krzysztofem Pławeckim, połączone z warsztatami psarskimi i twórczego rymowania, a także wyjazd uczestników projektu do Katowic w celu zwiedzenia Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zachęcamy do podjęcia wyzwania. Czytajmy i uwalniajmy książki!

logo programu Erasmus Plus