Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski W sobotę zapraszamy na Industriadę do Pszowa - Powiat Wodzisławski

W sobotę zapraszamy na Industriadę do Pszowa

Stowarzyszenie Paramilitarne "Prochownia 1910" dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Powiatu Wodzisławskiego serdecznie zaprasza mieszkańców naszego regionu 1 czerwca na "Industriadę" do Pszowa, gdzie swoje sekrety odkryje dawana prochownia.

Grafika promująca Industriadę 2024

Industriada to coroczne święto i główne wydarzenie promujące Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to największy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Odbywa się co roku w czerwcu na terenie całego województwa śląskiego, głównie w obiektach należących do Szlaku Zabytków Techniki, ale nie tylko.

W trakcie Industriady promuje się kulturę industrialną jako cechę naszego regionu i atrakcyjną ofertę spędzania czasu wolnego. Industriada jest adresowana głównie do mieszkańców województwa.

Tegoroczna edycja Industriady zawita też do Pszowa, gdzie 1 czerwca od godz. 12:00 na terenie prochowni przy ul. Ziołowej (dawny magazyn z 1910 r., gdzie składowano materiały wybuchowe dla okolicznych kopalni) odbędzie się wiele wydarzeń związanych z tegorocznym świętem techniki. W programie m.in.:

  • 13.00 – 17.00 „Po prochowni” – niesztampowe oprowadzanie po obiekcie.
  • 13.00 – 17.00 udostępnienie strzelnicy ASG
  • 13.00 – 17.00 wystawa „15 lat Industriady – wpływ na region”.
  • 13.00 – 17.00 „Fojera i bajera” – warsztat kulinarny.
  • 14:00 – 14.30 prelekcja „Prochownie w regionie”
  • 14.30 – 15.30 konkursy strzeleckie dla dzieci i młodzieży (z nagrodami) z okazji 15 lecia Industriady.
  • 16.00 – 16.30 konkurs na największą bańkę mydlaną.

Wszystkie atrakcje bezpłatne. Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Wodzisławskiego. Serdecznie zapraszamy!

Plakat promujący Industriadę w prochowni w Pszowie

Industriada w prochowni to jednak nie koniec atrakcji związanych ze świętem zabytków techniki na terenie Pszowa. Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie zaprasza bowiem na teren maszynowni szybu Chrobry 1 (teren byłej KWK Anna przy ul. ks. Skwary 25) , gdzie zaplanowano m.in. rajd rowerowy, zwiedzanie maszynowni ze Skarbkiem i górnikami, koncert biesiadny orkiestry dętej z KWK „Anna”, koncert Mirka Szołtyska, zespołu Krywań oraz grupy Peter Feszter Alpina Show. Szczegóły na plakacie.Plakat promujący industriadę w PszowieWstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Pełny program tegorocznej Industriady dostępny jest na stronie internetowej: https://industriada.pl/program/