Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski W sobotę wielkie święto kultury! - Powiat Wodzisławski

W sobotę wielkie święto kultury!

W najbliższą sobotę 26 czerwca, w ramach Festiwalu Górnej Odry, na wodzisławskim Rynku odbędzie się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego.

Festiwal Górnej Odry_obrazek wyróżniający

Podczas imprezy prezentować się będą lokalne ośrodki kultury, artyści, twórcy, zespoły muzyczne, tancerze. W programie również m.in. lokalne przysmaki, stoiska regionalne, kiermasz książek i płyt, prezentacja produktu regionalnego – piwa „Paloczaj” uwarzonego wg XVI wiecznej receptury specjalnie na ten dzień (prawnym właścicielem receptury jest wodzisławskie Muzeum), pokazy zabytkowych wozów strażackich, stoisko z kajakami i kanadyjkami oraz „Indianką” wyplatającą ławeczki do canoe oraz wiele innych atrakcji. To od godziny 13:00.

Wcześniej, bo o godz. 10:00, główny plac miasta we władanie przejmą dzieci i ich scena muzyczna. Poza występami wokalnymi i artystycznymi dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu zaplanowano również gry, zabawy, animacje, konkursy oraz palmową plażę.

W sobotę na Rynku w Wodzisławiu Śl. zaprezentują się: Ciocia Klocia i jej Dzieci, „Szafirki” i „Iskierki” z Lubomi, „Kontrapunkt” z Rydułtów, „Aplauz” z Marklowic, „Kamerton” i „Garden Folk” z Mszany, „Gołężanki” z Lubomi, „Szydło” i „Szydełka” z Wodzisławia Śl., „Adagio” z Mszany, „Flesz” z Lubomi, „Dżepetto Squad” z Rydułtów, „Vladislavia”, „Miraż”, „Memento” i „Spin” z Wodzisławia Śl., „Retro”, „Mały Przytup” i „Folkowe Nuty” z Radlina, „Tornado” z Pszowa, „Rytmix” i „Anawa” oraz „Dream Label” z Godowa, „Ale to już było”, „Olzanki” i „Dolce Canto” z Gorzyc, „Trzy piąte z Marklowic. Na zakończenie soboty wystąpi „MIX ORKIESTRA” pod batutą Adama Bobera.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy na pokład już w najbliższy weekend!

Festiwal Górnej Odry plakat na stronę. Zawartość została opisana w treści posta