Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski W nagrodę pojadą do Brukseli - Powiat Wodzisławski

W nagrodę pojadą do Brukseli

12 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Artystycznym pt. "Moja Sienkiewiczomania" pod patronatem starosty wodzisławskiego Ireneusza Serwotki.

Celem Konkursu organizowanego co roku przez wodzisławską Jedynkę (LO nr 1), jest m. in. upowszechnianie czytelnictwa i promowanie zdolnej młodzieży z terenu powiatu wodzisławskiego. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wybierali jedną z dwóch kategorii: plastyczną lub literacką. W tym roku szczególnie cenna była główna nagroda – wycieczka do Brukseli, ufundowana przez posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę, również patrona Konkursu. W jego imieniu bilet wręczył trojgu laureatom doradca posła, Dawid Żebrak.

A zwycięzcami zostali:

w kategorii artystycznej – Aleksander Zieleźny z Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl. za portret H. Sienkiewicza (nauczyciel – opiekun: p. Małgorzata Bednarczuk) i Julia Ochojska z I LO im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl. za cykl trzech ilustracji do „Quo vadis” H. Sienkiewicza (nauczyciel – opiekun: p. Gabriela Nocoń).

W kategorii literackiej nagrodę przyznano Julii Stankowicz z LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach za realizację tematu: Witold Gombrowicz – wybitny dwudziestowieczny pisarz – nazwał autora „Trylogii” – „katastrofą naszego rozumu”. Co Ty na to? (nauczyciel – opiekun: p. Krystyna Osińska-Francuz)

Pozostali nagrodzeni uczniowie:

II miejsce – Manuela Jarzębska z Gimnazjum w Rogowie za cykl trzech ilustracji do „Latarnika” H. Sienkiewicza (nauczyciel – opiekun: p. Beata Bugla),

III miejsce – Aleksander Bugla z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. za portret H. Sienkiewicza wykonany pastelami (nauczyciel- opiekun: p. Katarzyna Mandrela),

wyróżnienie – Kamila Stańczyk z I LO im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl. za portet H. Sienkiewicza ołówkiem,

wyróżnienie – Arkadiusz Glenc z  Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. za portret H. Sienkiewicza – linoryt (nauczyciel – opiekun: p. Katarzyna Mandrela),

wyróżnienie – Magda Bąk z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. za plakat prezentujący „Latarnika” H. Sienkiewicza (nauczyciel – opiekun: p. Izabela Banajska).

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!