Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Druk 3D w medycynie i edukacji - Powiat Wodzisławski

Druk 3D w medycynie i edukacji

31 stycznia Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim było organizatorem międzynarodowej konferencji „Druk 3D i jego zastosowanie w medycynie i edukacji”.

konferencja „Druk 3D i jego zastosowanie w medycynie i edukacji”

Otwarcia konferencji dokonała Kornelia Newy – Członek Zarządu, natomiast całość prowadziła oraz wykład inaugurujący, który dotyczył druku 3D,  wygłosiła Danuta Mielańczyk – dyrektor PCKZiU. Uczestnicy konferencji wysłuchali cyklu prelekcji dotyczących druku 3D, należy dodać, że wśród prelegentów znaleźli się pracownicy naukowi oraz specjaliści z zakresu druku 3D w medycynie i edukacji z Hiszpanii EXOVITE i Instituto de Biomecánica, ze Słowenii Šolski center Velenje oraz z Polski Instytutu Techniki Górniczej KOMAG KOMAG.  Tematyka wykładów związana była z: drukiem 3D i jego zastosowaniem w opiece zdrowotnej, wydrukami 3D implantów i pomocy chirurgicznych oraz modeli ludzkich organów, drukiem 3D w edukacji. Uczestnicy spotkania zapoznali się również z platformą e-learningową, na której w ramach projektu 3DSPEC został stworzony kurs druku 3D – specjalista w dziedzinie druku 3D.

Drugą częścią spotkania stanowiły warsztaty na temat wykorzystania druku 3D. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele dyrekcji oraz osób zarządzających: Polskiej Grupy Górniczej, Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim,  Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju,  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim, firmy PREVAC, firmy SMART SOLUTIONS,  Střední průmyslovej školy z Karviny.

Przedsięwzięcie to związane było z realizacją innowacyjnego projektu 3DSPEC, który realizowany jest w ramach programu Erasmus+.