Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga! Możliwe burze z gradem i wiatr - Powiat Wodzisławski

Uwaga! Możliwe burze z gradem i wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu o sumie do 35 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Ma pojawić się też grad.

Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, 16 sierpnia, od godz. 18:00 do godz. 06:00 dnia 17 sierpnia 2023 r.

Sugerujemy zabezpieczenie pojazdów przed gradem, a także usunięcie z ogrodów, balkonów, tarasów itp. przedmiotów, które mogłyby zostać porwane przez podmuchy wiatru.