Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczeń "Budowlanki" najlepszy na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - Powiat Wodzisławski

Uczeń „Budowlanki” najlepszy na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Pierwsze miejsce w kraju, dwóch laureatów i dwoje finalistów - taki sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. podczas tegorocznej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która w dniach od 10 do 12 kwietnia odbywała się w Bydgoszczy. Wczoraj, podczas wspólnego spotkania, władze powiatu miały okazję pogratulować naszym utalentowanym uczniom odniesionych sukcesów.

Wspólne zdjęcie uczniów i władz powiatu

Uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” przyzwyczajali nas już do tego, że osiągają najwyższe laury w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nie ma się więc czemu dziwić, bo po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych.

Karol Gęsty, uczeń klasy IVA, zdobył pierwsze miejsce, stając się zasłużonym mistrzem wśród 81 uczestników z całej Polski. Z kolei Alan Wiktor i Tymoteusz Małek zasłużenie zdobyli tytuły laureatów, podczas gdy Oliwia Bańczyk i Hubert Smołka osiągnęli tytuły finalistów. Indywidualne sukcesy każdego członka zespołu zaowocowały tym, że drużynowo zajęli trzecie miejsce. Przygotowani przez Tomasza Wardengę uczniowie udowodnili, że determinacja i wysiłek są niezaprzeczalnym dowodem na to, że ciężka praca prowadzi do wielkich rezultatów.

Wczoraj podczas wspólnego spotkania starosta Leszek Bizoń oraz wicestarosta Kornelia Newy, w obecności dyrektora szkoły Czesława Pieczki, wyrazili swoje serdeczne gratulacje uczniom oraz ich nauczycielowi za osiągnięcie tak imponującego wyniku w Olimpiadzie oraz wręczyli im symboliczne upominki.

Jak mówi Karol Gęsty, to jego trzeci start w Olimpiadzie. – Jestem dumny z nas wszystkich i dziękuje każdemu, kto w nas wierzył i trzymali kciuki.