Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Technikum Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego z tytułem „Złota Szkoła 2015” - Powiat Wodzisławski

Technikum Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego z tytułem „Złota Szkoła 2015”

Technikum Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zajęło czołowe miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.

14 stycznia ogłoszono Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015, który po raz siedemnasty został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Wśród nich znalazło się Technikum Nr 3 im. rtm. W. Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., które w rankingu najlepszych techników w Polsce zajęło wysokie 18 miejsce, a w województwie śląskim – drugie i tym samym zdobyło tytuł „Złota Szkoła 2015”. Z kolei w rankingu Maturalnym Techników w roku 2015 zostało sklasyfikowane na 38 pozycji.

W rankingu techników obok Technikum Nr 3 sklasyfikowano także Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl., które uplasowało się na 236 miejscu i zdobyło tytuł „ Srebrna szkoła 2015”.

Wśród liceów, w klasyfikacji ogólnopolskiej, 380 miejsce zajęło I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. otrzymując tytuł „Brązowa Szkoła 2015”. Z kolei w rankingu województwa śląskiego I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. zajęło 37 miejsce, a II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi w ZSP w Wodzisławiu Śl. – 75 miejsce.

Sklasyfikowanie w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego to spory sukces, biorąc pod uwagę liczbę publicznych i niepublicznych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Tylko w samym województwie śląskim w roku szkolnym 2013/2014 roku funkcjonowało 256 liceów ogólnokształcących dla młodzieży, a także 241 techników dla młodzieży. (Dane: Rocznik Statystyczny Województwa Śląskiego 2014).

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl.