Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szybszy Internet i książki marzeń w powiatowych szkołach - Powiat Wodzisławski

Szybszy Internet i książki marzeń w powiatowych szkołach

Nasz urząd pozyskał prawie 50 tys. zł z budżetu państwa na zapewnienie trzem szkołom szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Projektem zostały objęte: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie, których dyrektorzy wcześniej zgłosili chęć udziału w przedsięwzięciu. Dzięki temu w szkołach znacznie podniesie się jakość zajęć dydaktycznych realizowanych z użyciem komputerów czy tabletów. Szybszy transfer danych ułatwi bowiem młodzieży pracę z programami wymagającymi łączności z siecią. To nie jedyne przedsięwzięcie służące wykorzystaniu Internetu w pracy placówek oświatowych. Przypomnijmy, że od czerwca 2013 w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie działa hotspot.

Książki nadal w cenie…

Z innego rządowego programu skorzysta Szkoła Podstawowa Specjalna funkcjonująca w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. Otrzymała ona 1300 zł na zakup książek do szkolnej biblioteki. Warunek jest jeden: nie mogą to być podręczniki, encyklopedie, słowniki czy leksykony, lecz książki, które swoją fabułą będą rozbudzać ciekawość młodych czytelników i inspirować ich do twórczego działania. Z tego powodu duży wpływ na to, jakie pozycje zostaną ostatecznie zakupione, będą miały same dzieci. Wszak – zgodnie z nazwą programu – chodzi o książki marzeń.