Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Święto powiatowej policji - Powiat Wodzisławski

Święto powiatowej policji

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się dziś uroczystości związane ze Świętem Policji. Funkcjonariusze w czasie wydarzenia odebrali awanse zawodowe, a pracownicy komendy listy gratulacyjne. Policjanci i samorządowcy dziękowali sobie także za dobrą współpracę.

– Już rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, do życia powołano Policję Państwową, to dowód na to, że my jako policja jesteśmy bardzo ważną instytucją dla naszego państwa. W momentach świętowania nie możemy zapominać o tych, którzy zginęli na służbie. Nie powinno zabraknąć również podziękowań – w pierwszej kolejności dziękuję swoim podwładnym, za wzorową służbę na rzecz mieszkańców Powiatu Wodzisławskiego. Moje słowa są wyrazem ogromnego szacunku wobec was. Chcemy, żeby służba umożliwiła wam realizację marzeń zawodowych. Ogromne podziękowania należą się także samorządowcom – dziękuję za wsparcie i tworzenie przyjaznego klimatu, a także za wsparcie finansowe, które pozwala nam na remonty i zakup nowego sprzętu –  mówił do zebranych mł. insp. Jarosław Grudziński, Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim. Podczas uroczystości wyróżnieni policjanci odebrali z rąk przełożonych akty nominowania na wyższe stopnie. Podziękowania trafiły także na ręce pracowników Policji, za wsparcie działań służb.

– Powinienem zacząć od podziękowań. Dzięki wam policjantom czujemy się bezpiecznie i możemy to powiedzieć bez cienia wątpliwości. Chciałbym podziękować także za dobrą współpracę, dzięki której my, samorządowcy znajdujemy z Policjantami wspólny język, że czujemy się potrzebni. To właśnie wzorowa współpraca pokazuje nam, że warto odpowiadać na wasze apele o wsparcie. Mieszkańcy także czują potrzebę takich działań. Ten rok jest szczególnie wyjątkowy. Świętujemy stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj, ale także 20-lecie Powiatu Wodzisławskiego. Czujemy się bezpieczniejsi, a w tym naprawdę wasza wielka zasługa. Dowodem na wzorową atmosferę w pracy są awanse, których w ostatnim czasie było sporo. Praca w Wodzisławiu służy temu, by zostać zauważony – mówił Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, składając jednocześnie życzenia wszystkim policjantkom i policjantom. Starosta złożył także podziękowania za współpracę podinspektor Magdalenie Wija, która od początku czerwca pracuje w Komendzie Wojewódzkiej w Katowicach. Wcześniej brała ona czynny udział w pracach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

By uczcić Święto Policji, do Wodzisławia Śląskiego przyjechał także Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński, który w latach 2012-2016 pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. – Musimy szanować to, że w naszym kraju jest coraz bezpieczniej. Aż 86% Polaków uważa nasz kraj za bezpieczny, a 93% czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania. To bardzo dobre wyniki, które są efektem bardzo dobrej pracy i wysokiego stopnia zaufania. Do tego potrzeba, aby każdego dnia każdy z policjantów o każdej porze z największym zaangażowaniem wykonywał swoje obowiązki. To właśnie w komendach miejskich i powiatowych buduje się zaufanie – mówił do podwładnych nadinspektor Justyński.

W uroczystościach udział wzięli również przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala, a także przedstawiciele władz miejskich i gminnych, sądu, prokuratury, straży miejskich oraz straży pożarnej z terenu Powiatu Wodzisławskiego.