Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Świeć przykładem" - udana akcja profilaktyczna - Powiat Wodzisławski

„Świeć przykładem” – udana akcja profilaktyczna

W piątek (21 października) w Wodzisławiu Śląskim przeprowadzono akcję profilaktyczną pn. "Jak dobrze Cię widzieć". Akcja była skierowana do pieszych uczestników ruchu drogowego. Organizatorzy zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych - również w terenie zabudowanym.

Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, dając kierującym cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. Przypominali o tym w piątkowy wieczór – najpierw na osiedlu 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim, a później na parkingu przy ul. Pszowskiej – mundurowi z Wydziału Drogowego wodzisławskiej komendy wraz z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach oraz Pracownikami wodzisławskiego Starostwa. W ramach akcji „Jak dobrze cię widzieć” nie tylko edukowali przechodniów, ale także wręczali im odblaskowe gadżety (kamizelki, opaski, breloki, torebki).

Piątkowa akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Świeć przykładem”. Nie bez powodu została ona zorganizowana w październiku. W tym okresie znacznie pogarszają się warunki pogodowe i skraca się długość dnia. To automatycznie przekłada się na wzrost liczby wypadków z udziałem pieszych, którzy po prostu stają się mniej widoczni. Podczas piątkowej akcji mundurowi przypomnieli też o obowiązku korzystania z odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym, a jednocześnie zachęcali do korzystania z takich elementów w każdej innej sytuacji.

Poniżej galeria zdjęć z akcji (zdjęcia dzięki uprzejmości KPP w Wodzisławiu Śląskim).