Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta Leszek Bizoń wiceprzewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego - Powiat Wodzisławski

Starosta Leszek Bizoń wiceprzewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego

Wczoraj w Bestwinie w powiecie bielskim odbyło się pierwsze w tym roku zebranie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego.

Podczas posiedzenia przyjęto regulamin Konwentu i zgodnie z jego zapisami przeprowadzone zostały wybory nowego prezydium.

Przewodniczącym Konwentu został po raz kolejny starosta bielski Andrzej Płonka. Wiceprzewodniczącym, reprezentującym region zachodni województwa  śląskiego, został wybrany starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Kolejni dwaj wiceprzewodniczący to, reprezentujący region centralny, starosta bieruńsko – lędziński Bernard Bednorz i reprezentant regionu północnego, starosta kłobucki Henryk Kiepura.

Z racji pierwszego w nowej kadencji samorządowej spotkania Konwentu  odbyła się też prezentacja nowo wybranych starostów, którzy opowiadali o swoich planach i priorytetach.

Zebrani zapoznali się także z prezentacją podsumowującą działania Związku Powiatów Polskich w roku 2018.

Już 17 stycznia w Warszawie odbędzie się zebranie ZPP, na którym wybrane zostaną nowe władze Związku. Podczas Konwentu w Bestwinie omawiano zagadnienia, które przedstawiciele powiatów chcieliby poruszyć w Warszawie. Głównym tematem przewijającym się w rozmowach był problem finansowania służby zdrowia i wynikające z niego wyzwania dla samorządu.

Uczestnicy Konwentu zgodnie deklarowali na przyszłość dalszą współpracę i wymianę doświadczeń na poziomie powiatów województwa śląskiego.

Jak ustalono kolejny Konwent Powiatów Województwa Śląskiego odbędzie się już po wyborach w ZPP w powiecie bieruńsko – lędzińskim.  Konkretna data będzie dopiero ustalana.