Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spektakl familijny "Mała Syrenka" - Powiat Wodzisławski

Spektakl familijny „Mała Syrenka”

Zapraszamy na spektakl familijny "Mała Syrenka" na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Teatr SAFO i grupa Dżepetto Squad zabiorą Was do podwodnego, tajemniczego świata.

Plakat Spektaklu Mała Syrenka

Głównej bohaterce będziemy towarzyszyć w pierwszej miłości, zauroczeniu, rozczarowaniu, poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca w świecie. „Mała Syrenka” jest nie tylko baśnią o nieszczęśliwej miłości i cenie, jaką przychodzi czasem płacić za swoje marzenia, ale również opowieścią o dojrzewaniu i niełatwej sztuce akceptacji siebie. O tym, by idąc za głosem serca – nie zgubić drogi powrotnej. Odnaleźć siebie i z całym bagażem dobrych i złych doświadczeń, sobą pozostać.

Spektakl familijny dla widzów w każdym wieku

Bilety: 25 zł/os
Czas trwania: 50 minut.

W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.

Twórcy:
Reżyseria: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk
Choreografia: Agnieszka Malinowska

Muzyka: Tomasz Mazur
Kostiumy: Ilona Niespodziany
Scenografia: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk
Reżyseria światła: Wojciech Stokłosa, Marlena Kolarczyk

Obsada:
Mała Syrenka: Małgorzata Simińska
Babcia: Paulina Pierchała
Król Morza: Kacper Kłosek
Siostra Małej: Zuzanna Pawlak
Morska Wiedźma: Daria Ciszewska
Książę: Sławek Zawisz
Krab: Adam Razik
Syrena: Zofia Bugiera
Nieznajoma: Emilia Glanc

Morskie stwory / Marynarze/Dziewczęta/Dworzanie/Duchy Powietrza:
Justyna Śmieja, Martyna Kołacz, Natalia Pyrk, Alicja Lorenczyk, Zuzanna Cyran, Hanna Mikulska, Martyna Spandel, Kamila Kostka, Kinga Hudek, Amelia Wajdzik, Blanka Burda, Kacper Dudek, Noemi Gębka, Paulina Wyrwik, Hanna Brachman, Alina Kusza, Amelia Nogły, Ola Komolec, Seemann Nina, Michelle Tarabura, Lorenc Julia, Lena Żurek, Marcelina Matysiak, Zosia Konopacka, Tamara Michalik, Agata Orłowska-Pyszny, Maja Świtała, Ola Herok, Oliwia Rzazonka, Karolina Warnicka, Emilia Glanc, Malwina.

 Teatr SAFO powstał w 2010 roku  z inicjatywy Katarzyny Chwałek-Bednarczyk i jest efektem autentycznych poszukiwań tożsamościowych, zgłębiania własnych, lokalnych i rodzinnych historii. W różnych składach zrealizował kilkadziesiąt spektakli, z których najważniejszy to „Gehinom” (2019), od którego to spektaklu zaczął krystalizować się specyficzny styl SAFO. Punktem wyjścia wszystkich kolejnych spektakli była historia zdeformowana przez ludzką, indywidualną pamięć, zanurzona w lokalnych, śląskich kontekstach.

Dżepetto Squad to zespół taneczny działający w Rydułtowskim Centrum Kultury „FENIKS” od 2013 roku. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w Polsce w Ogólnopolskich Konkursach Tańca i Międzynarodowych zawodach Dancehall. Reprezentuje miasto uczestnicząc w warsztatach tanecznych czołowych Artystów z Polski i Jamajki. Zespół wyróżnia charyzma oraz umiejętność przekazywania uniwersalnych wartości w pełnych emocji choreografiach. Ponadto tancerze tworzą od 6 lat wyjątkowe i kultowe spektakle taneczne. Magiczny „Dziadek Do Orzechów”, który od 4 lat przyciąga tłumy widzów. Oraz wzruszające  spektakle podsumowujące roczną prace tancerzy w tematykach bliskie sercom, odrywające od codzienności. Zespół aktualnie liczy 120 tancerzy w wieku od 4 do 20 lat. Założycielką i choreografką jest Agnieszka Malina Malinowska.