Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spektakl „Dwie połówki pomarańczy” w WCK - Powiat Wodzisławski

Spektakl „Dwie połówki pomarańczy” w WCK

Zapraszamy na zabawną polską komedię. Czy rozdzielone połówki pomarańczy stanowią koniec jedności ? Czy dla wielkiej miłości każda połówka potrafi zrobić wszystko czy prawie wszystko? Tego dowiemy się podczas spektaklu „Dwie połówki pomarańczy”, który odbędzie się 13 maja (poniedziałek) o 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

pomarańcza plakat

,,Dwie połówki pomarańczy” to spektakl o relacjach, uczuciach, miłości małżeńskiej, zazdrości, bólu, tęsknocie… Każda z bohaterek to pewnego rodzaju samotna pomarańcza, zagubiona połówka, gdzieś bez innych pomarańczy. Nic nie jest takie oczywiste, jak się wydaje, a „odejście” małżonka nie jest wcale końcem związku, a może wręcz przeciwnie.

Akcja dzieje się w hotelu, do którego trafia wdowa Karolina, na którą czeka psycholog Joanna, która ma pomóc kobiecie dojść do siebie po śmierci męża. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się Alex, rzekomej córki zmarłego, a także wiele innych niespodzianek.

Kolorytu spektaklowi dodaje wesoła babcia Melania – omyłkowo zameldowana w pokoju wdowy, aby przez chwilę odpocząć podczas wesela w hotelu. Jej postać i chęć „wyrwania kogoś” serwuje niezwykły humor do całej historii.

Ogromne pokłady humoru, trafne riposty, nagłe zwroty akcji i przeniesienie sporów w relacjach damsko-męskich na zupełnie nowy poziom to jeden z wielu zalet spektaklu. W sztuce zobaczymy cztery obce sobie kobiety i tą piątą – ukrywająca prawdziwą tożsamość. Zabawnym i absurdalnym pomyłkom nie ma końca, a żarty wywołują salwy śmiechu.

Ten spektakl być może stanowi właściwy przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o tym, jaka jest miłość do naszej drugiej połówki?
Dla WIELKIEJ MIŁOŚCI zrobi się … WSZYSTKO.

Interesujące kreacje aktorskie, świetnie napisany scenariusz, sprawiają, że widzowie oglądają spektakl z zapartym tchem.

 

Obsada:

Joanna – Jarosław Boberek/Arkadiusz Nader

Karolina – Cynthia Kaszyńska/Małgorzata Sadowska/Aneta Todorczuk

Melania – Grażyna Zielińska/Ewa Złotowska

Alexis –Urszula Dębska/Dagmara Bryzek/Wiktoria Wolańska

Pokojówka – Monika Stach

 

Autor: Iga Kownacka. Reżyser: Maria Ciunelis.

Czas trwania spektaklu: 110 minut (przerwa: 15 minut).

 

Spektakl „Dwie połówki pomarańczy” odbędzie się 13 maja o godzinie 18:00. Bilety w cenie 110-130 zł dostępne w kasie WCK, online na www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet oraz na platformie sprzedażowej kupbilecik.pl. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.