Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spektakl dla dzieci Teatru Szydełko „Klub nigdyNIEdorosłych” - Powiat Wodzisławski

Spektakl dla dzieci Teatru Szydełko „Klub nigdyNIEdorosłych”

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej na spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Szydełko pt. „Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych”. Wydarzenie odbędzie się 29 lutego o godz. 9:00 i 11:00.

plakat szydełko

Zabawny i lekki spektakl dedykowany dzieciom w wieku szkolnym opowiada o trójce chłopców o ksywkach Monkey, Jajko i Tyłek. Pewnego dnia postanawiają nigdy nie dorosnąć i na zawsze pozostać dziećmi, które zbudują świat po swojemu i na swoich własnych warunkach. Szybko znajdują wśród szkolnych kolegów i koleżanek entuzjastów swojego pomysłu. Osiedlowe podwórko zamienia się w siedzibę „Klubu nigdyNIEdorosłych”, a jego członkowie szykują rewolucję mającą zmienić świat, w którym dzieci ustalą nowe zasady i nikt nigdy nie każe im robić tego, na co nie mają najmniejszej ochoty. Czy dzieciom uda się przewrót? Czy wygrają walkę z czasem? Czy można zatrzymać proces dorastania? O tym przekonają się widzowie.

Serdecznie zapraszam całe klasy na zabawny spektakl o dzieciach, które nie chcą dorastać. Gwarantuję, że wszyscy będą się na nim świetnie bawić. Nie zabraknie również refleksji i przemyśleń na temat dzieciństwa i następującej po nim dorosłości – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Dorota Krawczyk. W przedstawieniu zagrają: Mateusz Krawczyk, Tymoteusz Sokołowski, Jan Kubica, Kamil Stefaniak, Miłosz Kowalski, Nikola Gawlas, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Eliza Zurek, Alisa Urban, Iga Folwarczny, Oliwia Piątkowska, Maja Koch, Maja Orawska, Lidia Maźnio, Karolina Kozielska, Daria Poukh. Kostiumy zaprojektowała Karolina Gajewska, a uszyła Ilona Niespodziany. Światło: Radosław Bujok. Dźwięk: Sebastian Załęski.

Bilety w cenie 20 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 (w. 28) w Dziale Projektów i Animacji Kulturalnej lub mailowo: i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 lutego 2024 roku.