Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rydułtowskie NOWE legendy miejskie Mateusz Świstak i "Baśnie na warsztacie" - Powiat Wodzisławski

Rydułtowskie NOWE legendy miejskie Mateusz Świstak i „Baśnie na warsztacie”

Legendy miejskie to historie “prawdziwe”, albo prawie prawdziwe, o których opowiadał “kolega kolegi kolegi”. Niektóre są uniwersalne i wędrują od kraju do kraju i od miasta do miast. Inne powstały i żyją w ściśle określonych miejscach. To właśnie gatunkiem legendy miejskiej spróbujemy zająć się podczas warsztatów. Przypomnieć kilka najciekawszych przykładów z Polski i ze świata, rozłożyć legendę miejską na czynniki pierwsze, a potem stworzyć nową, która wydarzyć by się mogła jedynie w Rydułtowach.

Plakat BEBOKI gra terenowa 8

Jak będzie wyglądać taka NOWA RYDUŁTOWSKA LEGENDA MIEJSKA?

O tym dowiedzą się tylko uczestnicy warsztatów. Zapraszamy nastolatków i dorosłych na spotkanie 15 marca 2023 o godzinie 17:00 w Rydułtowskim Centrum Kultury “Feniks”.

Spotkanie poprowadzi Mateusz Świstak – opowiadacz, edukator, pisarz, który tematem baśni i legend zawodowo zajmuje się już od ponad dekady. Znajdziecie go na stronie basnienawarsztacie.pl i w podcaście dla dorosłych “Nie żyli długo i szczęśliwie”.