Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rusza liczenie pasażerów w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Powiat Wodzisławski

Rusza liczenie pasażerów w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Przez najbliższy miesiąc trwać będzie liczenie pasażerów, którzy korzystają z Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Celem jest lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców.

Biały autobus Wodzisłąwskiej Komunikacji Autobusowej.

Badanie na zlecenie Powiatu Wodzisławskiego przeprowadzi firma Silesia Transport. Rozpocznie się ono jutro i potrwa przez miesiąc. Osoby liczące pasażerów, tzw. obserwatorzy napełnienia, będą ewidencjonować dane o liczbie osób wsiadających i wysiadających na danym przystanku. Liczenie odbywać się będzie na wszystkich liniach i na wszystkich kursach.

Celem badania jest zmierzenie potoków pasażerskich przemieszczających się Wodzisławską Komunikacją Powiatową obsługiwaną przez PKS w Raciborzu w określonym czasie i kierunku. To ma pozwolić na lepsze dostosowanie oferty przewozów do potrzeb pasażerów.

Przy okazji liczenia pasażerów przypominamy, że niezależnie od badania cały czas funkcjonuje adres mailowy: autobusy@powiatwodzislawski.pl, pod którym można zgłaszać swoje uwagi, pytania i propozycje dotyczące funkcjonowania komunikacji powiatowej organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.