Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rodzinne świętowanie na Kopernika - Powiat Wodzisławski

Rodzinne świętowanie na Kopernika

W sobotę na terenach Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych oraz parafii Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim odbył się festyn rodzinny. Na małych i dużych czekało mnóstwo atrakcji. To był również dzień, kiedy szkoła otworzyła swoje progi dla zwiedzających.

– Nie bójmy się zobaczyć, jak wygląda szkoła od środka. Dzieci, które tu na co dzień się uczą potrzebują kontaktu. Tereny wokół szkoły to spora inwestycja, dlatego też otwarliśmy ją dla mieszkańców, byśmy wszyscy mogli się z niej cieszyć. Dużo radości i zabawy wszystkim życzę, bo przygotowaliśmy wiele atrakcji, które myślę, że każdemu się spodobają – mówił w czasie oficjalnej inauguracji pikniku Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka. Starosta wykorzystując okazję, złożył życzenia proboszczowi parafii Ducha Świętego ks. Grzegorzowi Uszokowi. Duchowny swój jubileusz urodzin świętował dwa dni wcześniej.

Na wszystkich, którzy zdecydowali uczestniczyć w festynie czekało mnóstwo atrakcji. Dla najmłodszych atrakcją były bańki mydlane, w których można było się zamknąć, malowanie buziek, przejażdżki konikiem oraz dmuchańce. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym można było spróbować strzelania z broni do tarczy. Każdy, kto chciał spróbować swoich sił i szczęścia w kole fortuny mógł wygrać cenne pamiątki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Rozegrano również mecz towarzyski, w którym ministranci zmierzyli się z oldboyami.  Najmłodsi mogli uczestniczyć także w turnieju sprawnościowym, za zwycięstwo w którym przewidziano nagrody.

Z kolei strażacy wykorzystali drabinę i za jej pomocą wywozili chętnych do oglądania świata z perspektywy nieba. Dodatkowo wodzisławscy strażacy zaprezentowali pokaz gaszenia garnków, które zapłonęły na gazie. Z kolei policjanci prezentowali najmłodszym możliwości radiowozu. Dzieci mogły na scenie pokazać swoje talenty albo recytując wiersz, albo śpiewając piosenkę. Wystąpiła również orkiestra dęta, której towarzyszyły solistki. Dla smakoszy przygotowano degustację ekologicznych potraw, wiele słodkich smakołyków oraz grilla. Osoby szukające letniego odpoczynku w cieniu drzew, mogły skorzystać z kocyków przy których znajdowały się kosze z jabłkami. Dzięki ofiarności sponsorów, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych otrzymał basen, z którego korzystać będą podopieczni placówki.

W „Festynie rodzinnym na Kopernika” udział wzięli Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala wicestarosta Danuta Maćkowska, a także prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca.