Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Remonty na drogach - zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Powiat Wodzisławski

Remonty na drogach – zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Informujemy, że PKP PLK zakończyła prace remontowe na przejeździe kolejowym w Olzie. Oznacza to, że od jutra (25 listopada) autobusy linii nr 33 i nr 42 wracają na swoje dotychczasowe trasy. Miejscowości Olza i Odra obsługiwane będą przez linię nr 33 zgodnie z rozkładem jazdy sprzed zmiany. Z powodu remontu drogi do 20 grudnia została jednak wydłużona okrężna trasa na linii nr 37 z Wodzisławia Śl. do Skrzyszowa.

Autobusy Wodzislawskiej Komunikacji Powiatowej 3
W związku z otwarciem przejazdu kolejowego w Olzie poranny kurs z Chałupek rozpoczynać się będzie jak wcześniej o 6:52. Natomiast autobusy linii 42 nie będą już wjeżdżać do Odry. Czas odjazdów zmienionych kursów na tej linii będzie jak przed zmianą: 5:58, 6:58 z Krzyżanowic oraz 8:05 z Bukowa.
Jednocześnie – w związku z dłuższym niż pierwotnie planowano okrężnym przebiegiem trasy autobusów linii nr 37 – przypominamy, że przystanki „Skrzyszów Powstańców Śląskich Przedszkolna” i „Skrzyszów Powstańców Śląskich Wyzwolenia” przeniesiono na ulicę Wyzwolenia. Z kolei przystanek „Skrzyszów 1 Maja” dla tej linii został przeniesiony na ul. Wyzwolenia w rejon sklepu „Lewiatan.” Autobusy linii nr 38 zatrzymują się ul. 1 Maja bez zmian.
Za utrudnienia pasażerów linii nr 37 przepraszamy!